5 порад як вберегти зір дитині під час карантину від лікаря офтальмолога. - Офтальмолог Ужгород

5 порад як вберегти зір дитині під час карантину від лікаря офтальмолога.

Карантин – нові реалії сьогодення, та як нам правильно реагувати на коронавірус..
8 Квітня, 2020
Чому потрібно носити сонцезахисні окуляри та які правильно придбати?
12 Травня, 2020

Hits: 2

5 порад як вберегти зір дитині під час карантину від лікаря офтальмолога.

У дітей на відміну від дорослих , ще не сформований акомодаційний апарат ока і тому зір  дуже вразливий.     Звичайно кожна дитина хоче користуватися і-нетом: ютуб, мультики, користування соцмережами та хоча б “інколи” пограти в ігри… А зараз ще й он-лайн уроки…    Але , ми-батьки, можемо зробити це безпечним користуванням й зберегти нашим дітям зір !

Дотримуйтеся наступного :

  1. Завжди робити перерви між роботою ( грою ) з комп”ютером , це означає :

20-30 хв.гри=15-20 хв активного відпочинку ( прогулка у дворі, стрибки , гра з собакою, дивитися вдалечінь…)

  1. Правильна відстань : для комп”ютера не менше 40см , але найкраще всі гри , по можливості , переключити на великий екран , на телевізор. Зараз ця функція доступна майже у всіх ЖК-телевізорах , бо найкраща відстань для очей – це дивитися вдаль. ( на всіх екранах від телефона до планшета – включити режим читання- цей режим виключає синій спектр світла який токсичний для сітківки і дозволяє зберегти зір дитині, а на телевізорах – режим кіно або еко режим.)
  2. Ні в якому разі не давати гратися дитині на телефоні!!! Провести розмову та роз”яснення з дитиною, що телефон лише для розмови ( максимум , якщо дуже необхідно переглянути соцмережі до 5 хвилин). Чим менший екран, тим йде більше перенавантаження очей , що призводить до скорішого зниження зору . ( інакше буде близорукість- міопія – окуляри постійні)
  3. Хороше освітлення: при недостатньому чи надмірному освітленні очі перенапружуються й швидко втомлюються ! В кімнаті окрім люстри має бути й додаткове джерело світла –настільна лампа : зліва її розташовуєте для дитини-правші, а для лівші-справа.

У темряві не давати користуватися жодним гаджетом !

  1. І не забувайте про вітаміни!

Батьки, намагайтеся якнайрізноманітніше збагатити раціон вашої дитини : всі зелені овочі ( шпинат,зел.цибуля, петрушка + червоні : помідори, морква) й яскраві різнокольорові фрукти ( всі цитрусові, абрикос, хурма, чорниця ) , щоб був повноцінний комплекс з вітамінів. Тим паче, якраз розпочався сезон доступності цих всіх різноманітних фруктів та овочів. ( коли сезон чорниці « для сітківки ока» то можна наморозити порціями по 200грам на весь рік для всієї сім’ї- адже з фруктів навіть морожених без термічної обробки йде максимальне всмоктування вітамінів, на відміну синтетичних вітамінів дія яких мінімальна.

Діти це саме важливе що в кожного в нас є , завдання батьків піклуватись правильно не нашкоджуючи дитячому організму правильно рости та розвиватись.  Сил та порозуміння.

Поділіться інформацією кому вона буде корисна.

Лікар офтальмолог з Ужгорода Миросла Юріївна Леньо-Габорець

Thanks!