Плановий огляд дитини у окуліста - Офтальмолог Ужгород

Плановий огляд дитини у окуліста

Коли вести дитину до окуліста?
Коли вести дитину до окуліста?
10 Жовтня, 2018
Таблиця для перевірки зору
Таблиця для перевірки зору
10 Жовтня, 2018
Плановий огляд дитини у окуліста

Hits: 6

 

Вперше, як нами вже було зазначено, плановий огляд немовляти в здоровому загальному стані здійснюється в віці двох місяців. В рамках такого огляду проводиться перевірка, чи все у нього гаразд із зором, чи правильно відбувається його розвиток, є косоокість. Нерідко матусі дивуються, чому огляд у окуліста малюка вимагає використання спеціальних крапель для цього. Дана міра необхідна для виключення ряду перерахованих раніше вроджених захворювань (ретинобластома, катаракта, глаукома та ін). Також, щоб трохи знизити занепокоєння, з цими краплями пов’язане, зазначимо, що вони для малюків абсолютно нешкідливі, а тривалість впливу, за рахунок якого можливий огляд, завершується через два-три години.

Немовлята, народжені раніше терміну (до 34-35 тижні), схильні до розвитку такої патології, як ретинопатія недоношених. Захворювання це вкрай серйозне, і саме на його тлі розвивається слабовидение і сліпота. Враховуючи такий ризик, огляд недоношеної дитини окулістом проводиться на більш ранніх термінах – в період від 1 до 1,5 міс. Далі робиться пауза на термін у два тижні, за якою слідує черговий плановий огляд. Така схема повторюється у відповідності з рішенням лікаря до досягнення дитиною віку 3-5 місяців.

Потім вже обов’язковий профілактичний прийом у окуліста необхідний у віці 1 року, далі – у віці 3 років (що робиться до надходження малюка в дитячий садок), а також у віці 5-7 років (перед тим, як дитина піде в школу). Подальша консультація дитячого офтальмолога необхідна дитині буде кожен рік, що пояснюється тим, що з часу вступу до школи значною мірою зростає навантаження, що надається на його зоровий апарат. Природно, враховуються і конкретні зміни зору, при яких на прийом відправляються без відповідності з вказаною схемою відвідування лікаря.

Thanks!