Коли вести дитину до окуліста? - Офтальмолог Ужгород

Коли вести дитину до окуліста?

Плановий огляд дитини у окуліста
Плановий огляд дитини у окуліста
10 Жовтня, 2018
Коли вести дитину до окуліста?

Hits: 6

В цілому між обома фахівцями цього профілю можна поставити знак рівності, бо обидві ці спеціалізації синонімічні, відповідно, окуліст і офтальмолог – це один і той же лікар. Різниця є в тому випадку, якщо розглядати окуліста і хірурга-офтальмолога. Останній, у свою чергу, займається лікуванням очних захворювань, а також корекцією зору, але за допомогою іншого, як можна зрозуміти, хірургічного втручання.

Огляд даними фахівцем при відсутності характерних скарг повинен проводитися раз у рік. Вперше прийом на прийом до окуліста відправляються з 2-х місяців. Важливо розуміти, що протягом перших років життя малюка похід до цього лікаря розглядається в якості обов’язкової заходи спостереження за станом здоров’я дитини. Причиною тому можуть бути можливі вроджені патології зору, наприклад, вроджена глаукома, пухлина сітківки, вроджена катаракта. Чим раніше буде виявлено актуальне для дитини захворювання, і, відповідно, чим раніш будуть початі заходи терапії в його адресу, тим краще. В іншому випадку існує значний ризик для розвитку сліпоти та інших патологій.

Дитячий офтальмолог займається здоров’ям очей дитини в найкращий для цього період, незалежно від специфіки їхньої поразки, адже саме цей період життя маленького пацієнта дозволяє, при відповідному підході, забезпечити найкращі в плані ефективності результати корекції, що обумовлюється гнучкістю зорової системи. Найважливішим у цьому питанні фактором є саме час, який, при виникненні будь-яких передумов до того, упускати просто неприпустимо.

Враховуючи те, що завершення формування органів зору припадає на період 12-14 років, регулярне проведення профілактичного огляду у окуліста є обов’язковим. Зупинимося детальніше на двох видах огляду, це плановий огляд і терміновий огляд, що дещо конкретизує питання щодо того, коли приводити дитину до окуліста.

 

Терміновий огляд дитини у окуліста

Перш за все, надання спеціалізованої допомоги необхідно при попаданні чужорідного тіла в око дитини, що вимагає виклику «швидкої». В якості окремих станів, які також не можна випускати з уваги, важливо виділити такі:

  • у віці від двох місяців у дитини зник рефлекс стеження за переміщаються предметами, що знаходяться на відстані в межах близько 20 см від його личка;
  • помічено неповне закриття одного або обох очей;
  • у дитини відзначається явне косоокість;
  • з’явився ячмінь;
  • повіки схильні почервоніння, набряклість та свербіж;
  • дитина відчуває болючість, печіння і свербіж в очах;
  • з’явилася світлобоязнь;
  • дитина постійно розтирає або примружує оченята;
  • сльозотеча, іншого типу очні виділення;
  • пошкодження ока (очей);
  • перенесення травми голови;
  • виникли характерні порушення зору (поява райдужних кіл, «мушок» або «блискавок», предмети бачаться в затуманенном або роздвоєння варіанті).

В цілому, як можна помітити, що будь-який з перерахованих станів застосовно і до дорослим пацієнтам, бо незалежно від віку при актуальності будь-якого із зазначених станів слід якомога швидше звернутися до окуліста (офтальмолога).

Прийом у окуліста: як він проходить

Якщо мова йде про відвідування окуліста дитиною, то в цьому випадку окремим важливим моментом є спокійне і добросердий його стан. Крім того, чимало залежить і від самого окуліста, який також повинен виступати і в якості гарного психолога. Саме за рахунок цього з’явиться можливість не тільки розташувати до себе маленького пацієнта, але й отримати більш детальну картину його стану за рахунок більшої відкритості.

 

Thanks!