Hits: 11
Нарешті всі дочекалися спекотного літа, яскравого гарячого сонечка і канікул! Прохання до батьків у цей активний період забезпечити безпеку й уберегти своїй дитині зір. Привчіть та навчіть своїх діток користуватися сонцезахисними окулярами, не дивитися прямо на сонце (особливо без захисту), у жодному разі не світити лазерними указками чи ліхтарями в очі.
І пам’ятайте, що сонцезахисні окуляри мають бути безпечними й не нашкодити зору! Окуляри повинні бути придбаними в оптиці чи сертифікованому магазині, з дотриманням всіх вимог.
На окулярах повинне бути маркування захисту UV400 (400nm або 100%UV)- це захист сітківки від УФ-променів, довжиною хвиль 400 нм.
Полікарбонатні (пластикові) окуляри однозначно рекомендовані дітям, бо вони найбезпечніші при розбиванні й легкі при носінні.
З поляризацією окуляри – особливо необхідні на відпочинку біля води.
Говоріть з малечею на різні теми та роз’яснюйте всі їхні питання, як правильно й краще, особливо чому так повинно бути. Прогулюючися по місту, просіть дитину прочитати надписи на бігбордах тощо. Запитуйте у дитини чи видно малюнок чітко на близькій відстані, текст при читанні, при писанні у зошиті чи клітинки чіткі, та дивлячися телевізор чіткість й відстань з якої дивиться дитина. Але це все обов’язково перевірте двома очима й поперемінно, прикриваючи по черзі око.
Намагайтеся якнайбільше стимулювати дітей проводити багато часу на свіжому повітрі, гратися активними рухливими іграми. Й особливо важлива зміна діяльності, а саме: робота на близькій відстані (читання, малювання…) чередується роботою-відпочинком очей вдалечінь (прогулянкою, грою на подвір’ї).
Теперішні діти дуже кмітливі, вони розумніші й розвиненіші за нас, сприймають всю інформацію і поведінку, але перш за все, від батьків. Ми приклад для наслідування й правильних вчинків. Тож почнемо з себе…
Лікар-офтальмолог, Мирослава Юріївна Леньо-Габорець